Дніпрянин на Шляху апостола Якова — частина 2 (ФОТО)

Наш земляк — дніпрянин Андрій Бондик — подорожує найпопулярнішим паломницьким маршрутом світу – Шляхом апостола Якова. Він вже писав на про початок свого шляху на нашому сайті.

Сьогодні ми отримали нову оповідь від пана Андрія:

«Виходимо з Порто. Перший день та ранок другого – вздовж океану. Повітря розпечене сонцем, океан — холодний, дме вітер. В той час, як у всій Європі аномальна спека, тут – ідеальна погода.

Навколо – екосистема приморських дюн. Над ними — прокладений дерев’яний настил, по якому дуже зручно йти. Спускаємося до океану. Дуже великі хвилі. Наважуємся заходити тільки по коліна. Але і це приносить свіжість. П’єш портвейн, який виготовляють неподалік. Дивишся на океан. Навколо майже нікого — з десяток пілігримів за весь день, а також серфінгісти. Потім — селище рибалок. Все дуже красиве: човни, будинки, клітки для восьминогів. І все справжнє, використовується у повсякденні, а не виставлено для туристів, що дуже відрізняє Португалію від, наприклад, Греції.

Прямуємо за жовтими стрілками – вони вказують напрямок на Сантьяго. Назустріч, у протилежному напрямку, йдуть сині стрілки – вони вказують напрямок паломництва до Фатими. Минулого року, коли виповнювалося сто років від об’явлення Богородиці у Фатимі, до цієї святині йшло дуже багато прочан. Цього року ми поки не зустріли жодного.

На другий день ми ще трохи проходимо берегом, та після Віла ду Конде прощаємося з океаном на деякий час. Переходимо величний міст та йдемо далі, старовинним містом. Проходимо повз великий францисканський монастир, де нас починає переслідувати старий дідусь, який дуже наполягає, щоб ми повернулися до монастиря, бо там нам поставлять печатки. Печатки у пілігримський паспорт – це дуже важливий момент подорожі. По-перше, лише наявність такого паспорту дає право ночувати у муніципальних приютах-альберге, які є недорогими та часто обслуговуються волонтерами. По-друге, наявність паспорту з печатками є підставою для того, щоб в кінці, в Сантьяго, отримати сертифікат-компостелу, яка свідчить про проходження Шляху. Ну і по-третє, це чудовий спогад – у більшості закладів печатки дуже гарні, чудового дизайну, і дозволяють потім згадати, де ти йшов, де зупинявся, хто з волонтерів тебе зустрічав. Потім, подякувавши дідусеві, ми йдемо декілька кілометрів вздовж старовинного акведуку, що був збудований у 18 столітті для доставки води до монастиря, та дуже добре зберігся до наших часів. І нарешті, під вечір другого дня ми приходимо до альберге міста Ратеш, сучасного, чистого, з волонтерами у якості працівників. Якщо ми почали на береговому Каміно, то місто Ратеш – це вже Португальський центральний, найбільш популярний з декількох існуючих португальських шляхів. До речі, значною мірою центральний португальський співпадає з маршрутом Via XIX, що її побудували римляни під час свого панування в Португалії. Всього пройдено за два дні — 37 кілометрів, з них 24 — берегом океану».

Селище португальських рибалок

Шлях вздовж акведуку

Шлях узбережжям

Жовті та сині стрілки

Альберге — приют пілігримів на Каміно

Карта в альберзі, яка демонструє, звідки йдуть пілігрими

Паспорт паломника

Романський храм у місті Ратеші, один з найдавніших зразків цієї архітектури у Португалії

Початок оповіді — тут.

Нам важен твой комментарий! для "Дніпрянин на Шляху апостола Якова — частина 2 (ФОТО)"

Оставь комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.